Silne-Studio w 2008 roku

Podsumowanie kończącego się sezonu, to nie tylko grudniowa moda, ale też motyw zadumy nad sobą i swoisty obowiązek wobec swojego otoczenia.

Więc do dzieła:
Rok 2008 był dla Silnego-Studia bardzo udany. Operatorzy kamer nie narzekali na brak sportowych tematów, a cyfrówki dostarczyły tysiące fotografii do obrobienia.

Filmowaliśmy zmagania napieraczy na Bergson Winter Challenge (BWC) oraz jego wersji Mini, dwóch imprez z cyklu ARCup i Rajdu „Adventura 2008”. Nasze obiektywy śledziły biegi Trail Running w Skokach i Zakopanem, a także Bieg Górski w Falenicy i Bieg Niepodległości w Warszawie. Z tych materiałów montażyści złożyli osiem relacji/reportaży, wyemitowanych około czterdzieści razy w dwóch programach Telewizji Polskiej. Oglądano je również poza granicami Kraju (TVP Polonia).

Fotografowie Silnego-Studia towarzyszyli uczestnikom wielu imprez Adventure Races i orienteeringu. BWC, ARCup, „Adventura 2008, „Mława 2008”, GEZnO, DYMnO, Mistrzostwa Świata w Rowerowej Jeździe na Orientację (RJnO), Mistrzostwa Polski w Biegu na Orientację (long, middle i nocne) oraz Grand Prix Polonia (BnO), to tylko wybrane zawody - spośród wielu, fotografowanych przez Silne-Studio. Na naszych ujęciach pojawiali się też uczestnicy biegów przełajowych i ulicznych (np. warszawskich: „Biegu Szczęścia” i Biegu Powstania Warszawskiego).

Zdjęcia Silnego-Studia zamieściły m.in.: Gazeta Wyborcza, Życie Warszawy, bikeBoard i Bieganie. Tradycyjnie też, przekazaliśmy zestaw fotografii do „Kroniki Sportu Polskiego”. Na naszej stronie internetowej pojawiło się ponad cztery tysiące zdjęć. Staraliśmy się wczuwać, chociaż częściowo, w przeżycia napieraczy i orientalistów. Dlatego też wchodziliśmy do Was z kamerami m.in. na szczyt Trzech Koron, na eksponowane PK GEZnO lub trudniejsze podjazdy MŚ RJnO. Spróbowaliśmy też osobiście smaku ośmiu kilometrów przełaju w ramach Trail Running w Drzewinie, zjazdu linowego w Ciężkowicach (bez roweru, ale za to z włączoną kamerą) oraz 42,195 km Maratonu Warszawskiego.
Zyskaliśmy nowych Przyjaciół, a z dotychczasowymi – przeżyliśmy kolejne, piękne chwile.

Zobaczcie jeszcze raz jak to było w 2008 roku

Zespół Silnego-Studia

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.