Archive for September, 2014

Maraton Warszawski 2014 na terenach przygranicznych

Tuesday, September 30th, 2014

Granica stołecznych dzielnic, Ursynowa i Mokotowa, została przekroczona przez maratoński peleton, co zostało uwiecznione na zdjęciach. Po obu stronach granicy jednakowo świeciło słońce, grały rockowe kapele, podawano picie i kibicowano. Z każdym kilometrem zmniejszała się odległość od mety, a narastało zmęczenie. Dzielni byli wszyscy…

Dystans średni

Tuesday, September 9th, 2014

Nie za długa, nie za krótka, ale wystarczająco długa jazda, żeby pokonać popełniających błędy lub jadących zbyt wolno… Pogoda słoneczna, co na tegorocznych Mistrzostwach Świata było ewenementem; stałą natomiast okazała się, po raz kolejny, twarda walka o tytuły, podium i zaistnienie na najważniejszej imprezie roku.

Na światowo, teraz sztafety…

Friday, September 5th, 2014

Sztafety, to przede wszystkim odpowiedzialność wobec teamu za swoje błędy; błądzi jeden, a płacą wszyscy… Na mecie niektórzy się cieszą, a niektórzy są smutni (do wyboru - jak tam poszło na trasie). Walka na Mistrzostwach była zacięta, widowiskowa i pełna emocji; dla zawodników i dla kibiców. Kochamy sztafety!

Las, park i sprint w deszczu

Wednesday, September 3rd, 2014

Sprint w orienteeringu, to dystans, na którym każda pomyłka przynosząca sekundową stratę decyduje o utracie szansy na dobrą końcową lokatę. Nie inaczej było na Mistrzostwach Świata w Rowerowej Jeździe na Orientację. Gęsty las, dobór wariantu przy pokonywaniu kładki nad dwupasmówką i jazda w ulewnym deszczu, to główne “czynniki ryzyka” walczących o medale. Było ostro…

Światowa jazda na długim dystansie

Monday, September 1st, 2014

Przedostatni dzień Mistrzostw Świata w Rowerowej Jeździe na Orientację, to ściganie na długim dystansie. Trasa ciekawa, szybka, z trudnymi podjazdami i przy zmiennej pogodzie; ulewny deszcz, a potem słońce i znowu mokro…. Nic dziwnego, że na mecie często dochodzono do siebie w sposób bardzo fotogeniczny… Szacunek dla wszystkich startujących!