Archive for May, 2009

Bieg Szczęścia

Sunday, May 31st, 2009

To już drugi raz spotkaliśmy się z okazji Biegu Szczęścia. Park Szczęśliwicki na warszawskiej Ochocie znowu okazał się niezłym miejscem na taką imprezę. Imprezę pełną radości z powodu spotkania przyjaciół, możliwości zmierzenia się z interesującą trasą biegową i przeżycia kilku uśmiechniętych godzin okraszonych serdecznością. Bieg Szczęścia staje się miłą tradycją – niech trwa!

Orientacja w łódzkim parku

Sunday, May 10th, 2009

Na początku przypomniano zasady orienteeringu na wózkach; potem, już tylko wyjazd na trasę i odwiedziny kolejnych PK. Po drodze – nierówny asfalt i piaszczyste fragmenty parkowych ścieżek. Nie było łatwo… Równolegle, z trasą zmagała się młodzież z łódzkich szkół. Parkiem zawładnęli więc entuzjaści parkowej orientacji.
A za metą – dzielenie się wrażeniami, gratulacje, nagrody i […]

Startowanie

Thursday, May 7th, 2009

Na starcie można popatrzeć w oczy swoim rywalom. To miejsce, gdzie zostały z tyłu codzienne kłopoty, a za jego linią najważniejsze są punkty kontrolne i warianty przebiegu. Tu staramy się skoncentrować przed biegiem. Przed tą linią jesteśmy razem, a jednocześnie osobno; skupiamy się na bliskiej niewiadomej – trasie orienteeringu; tej, na mapie i tej, […]

Trasa

Thursday, May 7th, 2009

Po drogach i na przełaj, po piachu i błocie, po trzeszczących gałązkach i miękkim mchu, między drzewami i poprzez gęstwiny krzaków, w dół i na podbiegach, obiegiem albo „na krechę”, ostro lub niepewnym truchtem… mapa, kompas; potem opowiadamy, jak było na TRASIE.

Meta

Thursday, May 7th, 2009

W lesie słychać ją z daleka; głośniki, komunikaty, muzyka. Ale jeszcze trzeba znaleźć ostatnie punkty; spokojnie je podbić… Potem tylko kilka zakrętów i prosta, którą przed nami pokonali ci inni. Oni już się wysapali, piją wodę i patrzą, jak wpadamy na linię, nerwowo wyciągamy chipa i zatrzymujemy stoper. Za nami dobiegają kolejni.
Zostajemy sami ze swoim […]